Франческо Баная имаше голям ден на пистата "Мандалика" и спечели старта за Гран при на Индонезия в Moto GP. Видяхте триумфа на италианеца в 15-ото състезание за сезона в кралския мотоциклетен клас по MAX Sport 2 HD.

Той е шести за него през 2023-а и го връща на върха в генералното класиране, в търсене на защита на световната титла, спечелена от Баная през миналата година.

Франческо ("Ducati Lenovo Team") тръгна едва 13-и на старта, далеч зад прекия конкурент на върха в генералното класиране Хорхе Мартин от "Prima Pramac Racing". Испанецът водеше колоната до 13-ата обиколка, когато обаче отпадна от състезанието и "отвори пътя" на Баная.

Италианецът изобщо не се поколеба, с отлично представяне стигна до първите позиции в колоната, а седем обиколки преди края излезе начело, изпреварвайки Маверик Винялес ("Aprilia Racing").

Мартин спечели спринта в Индонезия и поведе за титлата

Триумфът на Баная го връща на върха в генералното класиране на Moto GP 2023 с 346 точки. Той има аванс от 18 пред втория Мартин. Трети е Марко Бедзеки ("Mooney VR46 Racing Team") с 283 точки.

В клас Moto 2 спечели испанецът Педро Акоста от отбора на "Red Bull KTM Ajo", а вие видяхте и този старт по MAX Sport 2 HD. Световният шампион в Мото 3 за 2021 г. поведе още в началото и постигна седма победа от началото на сезона. Тя го доближи още до титлата - Акоста води в генералното подреждане с 277 точки, а вторият Тони Арболино ("Elf Marc VDS Racing Team") има 212.

Диого Морейра ("MT Helmets - MSI") постигна първи успех в кариерата си в клас Moto 3 днес, след като спечели Гран При на Индонезия. И това състезание видяхте пряко по MAX Sport 2 HD. Бразилецът стартира от първа позиция и удържа победата, въпреки че в последната обиколка едва не го изпусна.

Лидерите в генералното класиране останаха извън първата тройка днес. Водач продължава да е Хауме Масия ("Leopard Racing") с 209 точки, следван от Аюми Сасаки ("Liqui Moly Husqvarna Intact GP"), който има 193.