Испанецът Хорхе Мартин ("Прамак Рейсинг") спечели спринта за Гран при на Индонезия в Moto GP и поведе в генералното класиране на шампионата. Той изпревари двамата състезатели на отбора на Валентино Роси - Лука Марини и Марко Бедзеки, а битката гледахте на живо в ефира на MAX Sport 2 HD.

Мартин премина 13-те обиколки за време от 19:49.711 минути, изпреварвайки с 1.131 секунди Марини и с 2.081 секунди Безеки.

По този начин той излезе на първо място в класирането преди утрешния същински старт на пистата "Мандалика Интернешъл", където Марини ще потегли от първа позиция, следван от Маверик Винялес и Алейш Еспаргаро с "Априля" и Фабио Куартараро с "Ямаха".

Хорхе Мартин има 328 точки, следван от Франческо Баная с 321 и Бедзеки с 272.

Междувремнно резултатите от днешния спринт осигуриха на "Дукати" четвърта поредна титла при конструкторите.

Гран при на Индонезия ще се излъчва пряко по MAX Sport 2 HD от 06:00 часа в неделя сутринта.