Хорхе Мартин спечели Гран При на Япония в Moto GP, което наблюдавахте по MAX Sport 2 HD.

Поройният дъжд над Япония едва не провали състезанието, което вместо в предварително планирането 24 обиколки, се проведе в едва 13.

Състезателният директор прибра моторите след края на 13-ата обиколка, а състезание повече нямаше.

Опит за рестарт все пак бе направен, но условията бяха все така ужасяващи и в крайна сметка състезанието бе спряно.

В този момент първи в класирането бе Хорхе Мартин, който се поздрави с третата си победа през сезона.

На второ място остана шампионът Франческо Баная, а това означаваше заплитане на интригата за титлата.

Лидер все още е Баная, но той има само три точки пред Мартин, при оставащи шест състезания до края на сезона.