ПСВ спечели като гост на Екселсиор с 2:0, за да се доближи с още една крачка до титлата в Нидерландия, в която никой не се съмнява.

Видяхте как водачът в класирането спечели 24-ата си победа за сезона в Ередивизи по MAX Sport 4 HD.

До почивката домакините удържаха гранда, но страхотен гол на Мауро Жуниор в 58-ата минута ги постави в трудна ситуация. Само три минути по-късно тя стана "мисия невъзможна", когато вкара и Бакайоко.

ПСВ води със 75 точки, на 10 пред втория Фейенорд, който е изиграл един мач по-малко.

Филип Кръстев наказа гранда Аякс със страхотен гол

При 7 оставащи двубоя за преследвача (шест за лидера) нещата изглеждат предрешени в полза на тима от Айндховен.

Той обаче няма да завърши сезона непобеден, което се очертаваше на хоризонта като възможност до 30 март.

Тогава НЕК изненадващо удари ПСВ с 3:1 и му нанесе единстваната загуба в шампионата.