ПСВ Айндховен беше непобеден в първите 26 кръга на Ередивизи, но днес допусна първата си загуба пряко по MAX Sport 1 HD.

Лидерите в класирането изненадващо отстъпиха при гостуването си на НЕК Ниймеген с 1:3 и няма да напишат история в това отношение.

Гол на Йохан Бакайоко в 20-ата минута даде надежда за пореден позитивен мач, но в 43-ата Ласе Шьоне от дузпа изравни за домакините.

През втората част Кодай Сано в 49-ата и Сила Соу в 63-ата дадоха солиден аванс за НЕК, а в 81-ата Люк де Йонг пропусна дузпа и шанса да върне "филипсите" в мача.

Все пак те остават лидер със 72 точки на 10 пред Фейенорд, който утре приема Утрехт.

НЕК е пети в таблицата с 42 точки и има реални шансове за мечтано завръщане в евротурнирите.