Край на надеждите на ПСВ за сезон на Непобедимите

Филип Кръстев вкара първия си гол в нидерландската Eredivisie. Той го стори в мача между Цволе и Аякс, който проследихте на живо по MAX Sport 3 HD.

Грандът от Амстердам очаквано спечели срещата с 3:1, но Филип Кръстев сътвори най-красивия миг от мача - гол, който действително си заслужава гледането.

Кръстев получи топката малко след центъра и стигна сам чак до наказателното поле на Аякс.

Там българският национал буквално се подигра с хвърлил се на шпагат противник, прибирайки топката, а след това успя и да се разпише.

Наистина изключително красив начин да вкараш първия си гол в Нидерландия, при това срещу Аякс.

Иначе попадението бе за резултат 1:2, след като Аякс успя да си улесни задачата с два гола през първата част.

Цволе имаше 10 минути на надеждата след гола на Кръстев (беше им отменен и гол заради засада), но пет минути преди края Чуба Акпом реши всичко с трето попадение.

В още един телевизионен мач от 27-ия кръг, който ви показахме пряко по MAX Sport 3 HD, шампионът Фейенорд направи страхотен обрат срешу Цволе. Ротердамци губеха с 0:2 у дома след около половин час футбол, но стигнаха до крайното 4:2, с което се възползваха от изненадващата издънка на ПСВ Айндховен ден по-рано (1:3 срещу НЕК и край на серията без загуба). Така Фейенорд стопи разликата до лидера на седем точки и не се отказва от това да преследва дублиране на титлата си.