Наполи претърпя първа загуба за сезона в италианската Serie A, като отстъпи с 0:1 в Милано на Интер. Един Джеко реши мача с гол в 56-ата минута, след като Федерико ди Марко сложи топката на главата му от левия фланг.

Гледахте дербито от "Сан Сиро" по MAX Sport 3 HD.

Босненецът и през миналия сезон вкара на неаполитанците за 1:1 при гостуването на Юг, а по традиция той е човекът за важните голове на Интер през този шампионат.

Нататък лидерът натискаше, но така и не стигна до опасности, та чак до последните секунди. Тогава Распадори стреля мощно, но вратарят на Интер Онана спаси.

Загубата е първа след 15 кръга без поражение за Наполи, както и прекъсва серията от 11 поредни победи. Тимът на Лучано Спалети остава начело, като авансът му е вече само пет точки пред втория Милан (41 срещу 36).

Третият Ювентус е с 34, след като по-рано днес измъкна безценни три точки при гостуването на Кремонезе - 1:0 с гол в добавеното време на Аркадиуш Милик.

В другия късен мач Удинезе и Емполи направиха 1:1 (по MAX Sport 2 HD).

А по-рано, отново в двубой, предаван по MAX Sport 3 HD, Фиорентина и Монца завършиха при същия резултат.

Валентин Антов остана на скамейката на гостите във Флоренция, а двата гола на "Артемио Франки" вкараха бразилци.

Артур Кабрал с мощен шут по диагонала откри за "виола", а за гостите изравни Карлос Аугусто след почивката.

Фиорентина е на 10-о място с 20 точки, а Монца - 15-и със 17.