Невероятна намеса на Тами Ейбрахам, нападателят на Рома, но пред голлинията на неговата врата, спаси "вълците" и им донесе безценни три точки у дома срещу Болоня.

Видяхте победата им на "Олимпико" с 1:0 по MAX Sport 3 HD.

Лоренцо Пелегрини вкара от дузпа в 6-ата минута, а в последните моменти гостите натиснаха в търсене на изравняване. И се виждаха с точка, когато удар с глава в добавеното време влизаше в мрежата покрай безпомощния Руи Патрисио, но деветката Ейбрахам изчисти с глава от голлинията.

Допълнителна радост по трибуните донесе новината от Лече - местният тим е обърнал и победил от 0:1 до 2:1 Лацио, големия римски враг на Рома. А и така точките на двата столични тима са равни по - 30, на петото място в класирането. Толкова има и Интер, но той е играл мач по-малко (късно днес срещу Наполи у дома).

"Вълците" не бяха водени от скамейката от Жозе Моуриньо, наказан за един мач.

А преди двубоя двата тима оказаха почит на Синиша Михайлович, играл за Рома и водил като треньор Болоня, преди да си отиде от този свят преди месец.

По-рано днес, в друг двубой, който видяхте по MAX Sport 3 HD, Специя изпусна победата у дома срещу Аталанта - 2:2.

А водеше само 13 минути преди края с 2:0, с попадения на Нзола и Гиаси. Голове на Хьойлунд и Пашалич откраднаха точката за състава от Бергамо, а българският национал Петко Христов остана на скамейката на резервите и не влезе.

Друг резултат от днес:

Торино - Верона 1:1

Води Наполи (41 точки), втори е Милан с 36 и мач повече, трети Ювентус с 31, а Интер, Лацио и Рома имат по 30.