Шампионът на Италия Милан започна 2023 година с победа. За разлика от последното си гостуване в Салерно, когато взеха само точка (2:2), този път "росонерите" не сгрешиха и надвиха местния Салернитана с 2:1, за да се поздравят с единадесетата си победа в шестнадесет мача досега.

Срещата гледахте пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.

Успехът на миланския гранд дойде благодарение на два гола в рамките на пет минути през първата част, като и в двата участие имаше Сандро Тонали.

Първо той асистира на Рафаел Леао, който откри в 10-ата минута, оказвайки се сам зад защитата на съперника. В 15-ата минута Тонали първо стреля, а Очоа спаси, но при добавката не сбърка за 2:0.

В началото на второто полувреме Милан стигна и до трети гол, реализиран от Браим Диас, но ВАР подсказа на съдията, че е имало засада и попадението правилно бе отменено.

Възможности за гостите не липсваха, но Очоа на няколко пъти се прояви на високо ниво, а седем минути преди края Бонацоли намали изоставането на Салернитана и върна интригата в мача. Повече голове обаче не паднаха и в крайна сметка Милан се поздрави с победата след осемминутно продължение.