Челси удари с 2:0 Милан на "Сан Сиро" в мач от четвъртия кръг от груповата фаза на Шампионската лига, който видяхте по MAX Sport 3 HD.

След 20 равностойни минути пред шумните трибуни, гостите получиха дузпа за нарушение на Фикайо Томори - бивш техен футболист, срещу Мейсън Маунт.

И ако за отсъждането на наказателния удар съмнения не може да има, то директният червен картон на бранителя изглежда много пресилено решение. Стадионът настръхна, треньорът на домакините Стефано Пиоли скочи да иска обяснение от рефера Даниел Зиберт (Германия), а това се случи отново и след края.

От дузпата Жоржиньо откри за Челси, а с много опит английският тим довърши домакините още до почивката. Вкара Пиер-Емерик Обамеянг.

"Изгнаникът" Шахтьор изпусна за секунди паметна победа над Краля на Европа

В група Е обаче нещата са далеч от решени, след като в Загреб местният Динамо и Залцбург (Австрия) направиха 1:1.

Челси води със 7 точки, Залцбург има 6, Милан и Динамо са с по 4.

Следващите мачове на 25 октомври са:

Залцбург - Челси

Динамо - Милан.

В група H ПСЖ и Бенфика не се победиха в Париж - 1:1 с две дузпи, реализирани от Килиан Мбапе и Жоао Марио. Този мач гледахте по MAX Sport 2 HD.

Попадението на Мбапе е рекордно - 31-во в Шампионската лига, колкото няма нито един друг играч в историята на парижкия клуб.

В групата след ранната победа на Макаби (Хайфа) над Ювентус с 2:0, ситуацията е следната: ПСЖ и Бенфика водят с по 8 точки, Юве и Макаби имат по 3.

Следващи мачове на 25 октомври:

ПСЖ - Макаби

Бенфика - Ювентус.

В група G Борусия Дортмунд пропусна да победи възраждащия се тим на Севиля, но точката може би ще е напълно достатъчна на германския отбор. Този мач видяхте по MAX Sport 1 HD.

Тангуй Нианзу откри за гостите в 18-ата минута, а Джуд Белингъм изравни за Борусия в 35-ата.

В групата води Манчестър Сити (10 точки, вече осминафиналист и на теория), Дортмунд има 7, а Севиля и Копенхаген имат по 2.