Шахтьор (Донецк) бе на 30 секунди от това да шокира шампиона на Европа Реал Мадрид, като изпусна да го победи - 1:1 във Варшава.

Тимът от испанската столица изравни в петата минута на добавеното време с гол на Антонио Рюдигер след грешка на вратаря на символичните домакини Анатолий Трубин, в мач от четвъртия кръг на група F в Шампионската лига.

Гледахте драмата по MAX Sport 4 HD.

Тимът от Украйна, който е "изгнаник" заради ситуацията в неговата страна, играе в полската столица. И поведе с гол на Олександър Зубков в 46-ата минута, докосвайки сензацията. Шахтьор вече е записвал победа над Реал и то, насред Мадрид - 3:2 през есента на 2020-а.

Рюдигер обаче скочи и изпревари Трубин в последните секунди на добавените пет минути, за да вкара с глава. Двамата се сблъскаха лошо, германският бранител на Реал бе окървавен, а вратарят остана да лежи, видимо наранен.

Ремито върши перфектна работа на Реал, който е с 10 точки в групата и вече е осминафиналист. Втори остава РБ Лайпциг (6 т.), който удари като гост Селтик с 2:0 с късни голове на Тимо Вернер и Емил Форсберг. Шахтьор е с 5 точки, а Селтик - с една.