Копенхаген стори едно от най-трудните неща във футбола в момента - спря Манчестър Сити и не му позволи да вкара гол. Срещата в Дания завърши 0:0 в четвъртия кръг от група G на Шампионската лига, а вие я видяхте по MAX Sport 3 HD.

Съставът на Пеп Гуардиола пропусна да се разпише в официален мач за първи път от април. Последваха 23 поредни мача с поне един гол за Сити, но до днес. Вероятно една от причините е, че Ерлинг Холанд, намиращ се в убийствена форма, не влезе в игра, запазен за дербито с Ливърпул в Англия в неделя.

Вратарят на датския тим Камил Грабара стана герой, спасявайки дузпа на Риад Марез в 25-ата минута. Полският страж игра с предпазна маска на лицето заради травма.

Преди това ВАР се намеси и спорно отмени гол на Родри за гостите, а само 5 минути след пропуска на Марез, защитникът Серхио Гомес бе изгонен с червен картон. И така цял час Сити трябваше да играе с 10 срещу 11.

След почивката обаче Копенхаген заигра умно, а не ва банк в търсене на победата. И резултатът се запази, което не е никаква трагедия за съперниците.

Датчаните записаха престижна точка - втора за тях в групата, а Сити води с 10. Вторият Борусия Дортмунд има 6, а Севиля е с 1 преди сблъсъка на германци и испанци.