България спечели бронз от световното първенство по волейбол за мъже до 21 години в Бахрейн, след като не остави шансове на Аржентина - 3:0. В отделните геймове спечелихме с 25:22, 28:26 и 25:19, а вие видяхте по MAX Sport 1 HD осмия мач на българските момчета на турнира, донесъл им медал.

Той е първи за страната ни на Мондиали на тази възраст от 2003-а, когато отново бяхме с бронз, спечелен в състав, в който звездата бе младият Матей Казийски. 12 години по-рано България бе и световен шампион до 21 години, когато пък отборът ни бе воден от лидерите Евгени Иванов, Николай Иванов и Мартин Стоев.

Сега големите фигури са Александър Николов (16 точки днес), Георги Татаров (19 точки), Венислав Антов (14)...

Момчетата на треньора Андреа Буратини не изпуснаха инициативата, освен в едни напрегнати моменти след средата на втория гейм, когато пропиляха аванс от 5 точки при 19:14, от три при 23:20, и се стигна до драма. И все пак - 28:26.

В третата част поведохме рано, авансът пак стигна пет точки в средата на гейма, но този път отпускане и наваксване от съперника нямаше.

И така - медал за българите в едно невероятно представяне в Бахрейн.

Преди този двубой победихме по пътя си Канада (3:1), Индия (3:1), Полша (3:2), Тайланд (3:0) и отново поляците с 3:0, преди да загубим за първи път от Иран преди два дни в мач, който вече бе без значение - нашите си бяха осигурили място на полуфинала.

Там преди финала ни спря Италия в събота - 1:3, въпреки че поведохме в геймовете.