Италия ще играе на финал на Световното първенство за мъже до 21 години във волейбола, след като обърна и победи България в драматичен полуфинал - 3:1.

Нашите взеха първия гейм с 25:23, а следващите бяха бяха също така равностойни, но в решаващите моменти съперникът се оказа с по-здрави нерви - 22:25, 23:25. За да дойде убедителното 18:25 в четвъртия.

Видяхте цялата драма и емоция с българи на световен полуфинал по MAX Sport 1 HD.

Във втория и третия гейм нещата бяха "на кантар" до последните точки, но твърде много индивидуални грешки на нашите, особено от начален удар, бяха бонус за съперника.

В четвъртата част италианците взеха ранна преднина и не допуснаха авансът им да се стопи под 4 точки. В този гейм, като че ли за първи път в мача и на цялото първенство, българите позагубиха и увереност.

А те се представиха блестящо на световния шампионат в Бахрейн, побеждавайки по пътя си Канада (3:1), Индия (3:1), Полша (3:2), Тайланд (3:0) и отново поляците с 3:0, преди да загубят за първи път от Иран преди два дни в мач, който вече бе без значение - нашите си бяха осигурили място на полуфинала.

Но мечтата за финал бе отнета днес, а там ще играе младата италианска селекция.

Другият полуфинал е Иран - Аржентина, по-късно в събота.

Там ще се разбере и срещу кого ще играят българите в мача за бронза в неделя от 17 часа.