Нидерландия победи България в мач от женския турнир на волейболната Лига на нациите - 3:0 (24, 17, 17).

Гледахте осмата среща на българките в надпреварата това лято по MAX Sport 2 HD.

Поражението в Хонг Конг е седмо поред за отбора на селекционера Лоренцо Мичели, като той може да съжалява за нелепо изпуснатия първи гейм.

В него водехме на моменти и със 7 точки (9:2), а при 24:21 победата изглеждаше сигурна. Но колебливи отигравания на нашите и смели решения на съперничките донесоха обрат. И гардът на отбора на България падна при 0-1 гейма.

България изненадващо поведе срещу Китай, но само толкова

Последва наказателна акция с 25:17 и 25:17, което ни обрече на седмата поредна загуба в Лигата на нациите. Мерелин Николова с 14 точки бе най-резултатна за българките.

Нашите са с актив от 5 т. на 14-о място от 16 отбора в надпреварата.

Зад нас са Хърватия (3 т.) и Корея (без точка). Именно срещу корейките в Сувон, на тяхна земя, ще е следващият двубой на българките на 27 юни.

Краят на турнира като програма за отбора на Мичели е със сблъсъци в тежка категория срещу САЩ, Полша и Сърбия (29 и 30 юни, 2 юли).

Всички мачове ще гледате, разбира се, в каналите на MAX Sport.