България допусна поредна загуба във волейболната Лига на нациите при жените, като отстъпи на лидера в класирането Китай с 1:3 гейма - 25:20, 7:25, 10:25, 15:25. Мачът можехте да гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

Поражението е шесто поредно за нашия отбор след тези от Доминиканска Република, Япония, Германия, Италия и Канада.

Китай беше твърд фаворит в този мач и изненадващо загуби първия гейм, но след това ограничи българките на едва седем и десет точки в следващите две части.

Азиатките продължават да са лидер в класирането след шест победи от шест мача и актив от 17 точки. България е на 13-ото място с 5 точки. Зад нас са отборите на Нидерландия, Хърватия и Южна Корея.

Най-резултатна за българките бе Радостина Маринова с десет точки, Мира Тодорова добави 9, а Борислава Сайкова - 6. За китайките най-много точки реализира Йинйин Ли - 18.

Следващият мач за момичетата на Лоренцо Мичели е срещу Нидерландия в неделя от 8:30 часа сутринта. Ще го гледаме пряко по MAX Sport 2 HD.