Италия и Полша ще се срещнат във финала на Евро 2023 в мъжкия волейбол, след като преодоляха полуфиналните препятствия от голям калибър.

Видяхте по MAX Sport 1 HD и двете битки, както и не пропускате нищо интересно от шампионата, на който България бе един от домакините до четвъртфиналната фаза.

В първата среща в Рим в четвъртък поляците обърнаха Словения с 3:1, въпреки че загубиха първия гейм с 23:25.

Последваха три части за "дружината" - 25:21, 25:20, 25:21, а това означаваше и място на финала в събота пак в "Palazzetto dello Sport" в италианската столица.

Там съперник ще е страната-домакин, след като вдъхновената от публиката и фантастичната игра на Юри Романо (15 т.) "скуадра адзура" помете французите с 3:0 (25:21, 25:19, 25:23).

Финалът в събота ще е повторение на този от Мондиала преди година - Полша срещу Италия, но този път на италианска земя. В Катовице през 2022-ра "адзурите" спечелиха титлата на планетата, сега поляците ще искат реванш като гост.

Мачът е от 22 часа в събота, ще го предава MAX Sport 1 HD.

В 18:30 часа също в събота, отново по този канал, ще гледаме и мача за трето място между Франция и Словения.