България отпадна от европейското първенство по волейбол на фаза осминафинал. Селекцията на Пламен Константинов не успя да вземе гейм на олимпийския шампион Франция и във Варна отстъпи с 0:3 (21:25, 21:25, 15:25).

Срещата, която наблюдавахте по MAX Sport 1 HD, се оказа последна с екипа на страната ни за Теодор Салпаров и Георги Братоев.

Те обявиха оттеглянето си от националния отбор след поражението.

Българите започнаха добре и поведоха с 9:6, но Франция изравни до 12:12 преди България пак да поведе с 16:14. Равенство 19:19 бе последното в гейма, след което Нгапет поведе своите напред за 25:21.

Четири безответни точки, прераснали в 8:1, дадоха супер начало на Франция в следващия гейм, а нашите единствено съкратиха за кратко пасива си до три точки, за да загубят със същия резултат като в първата част.

Българската съпротива окончателно падна в третия гейм, когато "петлите" се откъснаха на 10:3, след което не допуснаха изненада и приключиха всичко на 15, за да си осигурят място в четвъртфиналите, където ще играят с Румъния.