България удари с 3-1 втория в световната ранглиста САЩ в Лигата на нациите по волейбол за мъже, с което записа първата си победа в тазгодишното издание.

След две загуби на нула, днес дойде сладък успех, а вие видяхте мача от Анталия по MAX Sport 1 HD.

Нашите доминираха и спечелиха с 25:21, 25:20, 21:25, 25:21, като с изключение на третия гейм, както и на първата половина на четвъртия, не оставиха големи надежди на съперника.

Това е и първа победа на новия национален селекционер Джанлоренцо Бленджини, който пое отбора преди турнира.

След пораженията от Канада и Франция с по 0-3, българите бяха предпоследни в класирането.

Единственият отбор с такъв актив - без спечелен гейм и победа, бе именно САЩ.

За тима на Бленджини следва още един мач в Анталия срещу Нидерландия в неделя от 20:00 часа (по MAX Sport 1 HD).

А вторият минитурнир от надпреварата е в Япония, където съперници на нашите ще са Полша, Германия, Иран и Словения (4-9 юни).

Канада не показа колебания и наказа българските грешки - 3:0