Яник Синер извървя дълъг път на корта в Маями, за да изтръгне вероятно най-голямата победа в кариерата си. Италианецът победи с 6:7, 6:4, 6:2 Карлос Алкарас на полуфинала на Мастърс турнира във Флорида, а битката продължи 3 часа и 3 минути.

Вие я видяхте по MAX Sport 1 HD.

Яник си заслужи успеха, показа характер да се вдигне от загубен първи сет, който сякаш отиваше в негова полза. Той проби първи, но при 4:2 допусна рибрейк. Дойде нова драма в края на сета, Алкарас проби за 6:5 и сервираше да затвори първата част, но в маратонски гейм Синер върна пробива.

В тайбрека световният №1 спечели със 7-4 и поведе.

Медведев надделя в братския дуел с Хачанов и е финалист

Но италианецът тепърва започваше. Два пробива стигнаха във втория сет, а в третия Алкарас нямаше съпротивителни сили. Яник вдигна победно ръце и е на финал в Маями за втори път след 2021-ва, когато загуби в мача за титлата от Хуберт Хуркач.

Загубата на Алкарас означава, че от понеделник отново номер едно ще е Новак Джокович. Испанецът губи върха в ранглистата, защото не успя да защити трофея и точките си на шампион от 2022-ра в Маями.

На финала го чака Даниил Медведев, спечелил първия полуфинал срещу сънародника му Карен Хачанов.

Мачът за трофея в Маями е в неделя от 20:00 часа по MAX Sport 1 HD.