Даниил Медведев е първият финалист на Мастърса в Маями след оспорван дуел срещу Карен Хачанов - 7:6(5), 3:6, 6:3, който имахте възможност да гледате на живо по MAX Sport 1 HD.

След 2 часа и 19 минути фаворитът стигна до победата благодарение на убедителен трети сет, в който серираше безапелационно.

Даниил ще играе на първия си финал на "Хард Рок Стейдиъм" в опит да спечели четвърта титла през сезона след тези в Ротердам, Доха и Дубай.

Сега съперник на финала ще е или Карлос Алкарас, или Яник Синер.

Световният №5 спечели първия сет с тайбрек, след като преди това двамата си размениха по един пробив - при 5:3 и 5:4. В тайбрека Медведев триумфира със 7:5 точки.

Вторият сет бе също любопитен, но Хачанов заслужено го спечели след пробив във втория гейм. Съперникът му имаше една възможност да върне пробива, но я пропусна.

В третата част Карен изпусна възможност в първия гейм и съжали, защото Даниил поведе с пробив и 3:1. До края не даде инициативата и затвори мача след два сервис гейма на нула.