Гаел Монфис успя да вземе сет на водача в схемата на турнира в Ротердам Яник Синер, ала нямаше сили за нещо по-впечатляващо срещу младата италианска звезда. Шампионът от Australian Open продължи към четвъртфиналите след победа с 6:3, 3:6 и 6:3 срещу френския ветеран в двубой, който бе излъчен по MAX Sport 1 HD - както и всички останали от турнира.

Двамата играха близо два часа, а Синер продължава да няма загуба от началото на годината - 11 победи в 11 изиграни двубоя.

И трите сета имаха по един пробив, като в и трите случая след четири гейма игра се стигаше до резултат 3:1.

Съперник на Яник за място в полуфиналите ще бъде Милош Раонич.

Емил Руусувуори от Финландия също е четвъртфиналист - след 6:3 и 6:3 срещу Ян-Ленард Щруф от Германия, като негов следващ съперник ще бъде Талон Грикспор (Нидерландия).