Григор Димитров се справи с Мартон Фучович - 6:3, 6:4, за да стигне четвъртфинал на турнира в Ротердам от ATP 500.

Първата ракета на България показа класа и рутина в най-важните моменти, за да отмести и второто препятствие от пътя си в състезанието, което гледате по MAX Sport 1 HD.

Димитров имаше нужда от само два пробива - по един в двата сета, както и от 90 минути на корта, за да се класира сред най-добрите осем в Ротердам.

Григор не даде сет на италианец и е във втория кръг в Ротердам

Световният №13 проби за 5:3 в първия сет с първия си брейкбол в мача, след като бе спасил два от Фучович по-рано в тази част.

Във втория сет първите възможности за пробив дойдоха при Димитров, но той пропусна две при 3:3.

При 4:5 сервираше да остане в тази част, а Мартон получи точка за пробив, която бе и сетбол. Но Григор се справи, взе подаването си и след това нанесе своя удар за 6:5.

Първата ни ракета затвори мача за час и половина, с което взе победа №12 от старта на сезон 2024. Гришо гледа към трети финал за годината, след като спечели този в Бризбън и загуби в Марсилия.

Съперникът му ще е Александър Шевченко (Казахстан), а срещата им в петък открива програма на четвъртфиналите на сингъл в 14:00 часа.