Даниил Медведев насрочи руски осминафинал срещу Карен Хачанов, след като победи Гаел Монфис на Мастърс турнира в Монте Карло. Руският №4 в света спечели с 6:2, 6:4 за 89 минути.

Гледате всичко най-интересно от надпреварата, с която се вдига завесата на същинската част от сезона на клей, по MAX Sport 1 HD и MAX Sport 3 HD.

Монте Карло ще има нов шампион, Рубльов отпадна безславно

Медведев имаше най-трудния си момент след допуснат пробив на старта на втория сет, а той дойде след ситуация, която нажежи страстите на комплекса в Монте Карло. Две отсъждания на лайнсмена бяха грешни, което влуди руснака, а арбитърът на стола Мохамед Лахиани слезе на корта, за да го успокоява и да обяснява, че грешки се случват.

Но изнервеният Даниил си го изкара и на съдията на стола, след като загуби гейма. Той беснееше и ругаеше, но после върна концентрацията си и спечели мача.

Двукратният шампион в Княжеството Стефанос Циципас също е на осминафинал, след като разби Томас Ечевери с 6:1, 6:0. Следващият му съперник ще е Александър Зверев.

Яник Синер прегази по подобен начин Себастиан Корда - 6:1, 6:2, за да си осигури среща с Ян Ленард-Щруф в следващия кръг. Италианецът е просто фурия през годината със статистика от 23-1, а и с три титли зад гърба. Очевидно целта е четвърти трофей в Монте Карло.