Григор Димитров навакса един пробив изоставане, за да поведе със сет срещу Миомир Кецманович (Сърбия), но срещата помежду им от втория кръг на "Мастърс" турнира в Монте Карло бе прекъсната заради лошото време.

Двубоят, който гледахте пряко в ефира на MAX Sport 1 HD, първо бе спрян за кратко между сетовете, след като Гришо вече водеше с 6:4 в резултата, а после вече и за по-продължителен период при 2:1 в полза на родната звезда рано-рано през втората част.

Българинът, който е №9 в света, стигна до три шанса за пробив още във втория гейм, но след това допусна брейк на нула и се оказа изоставащ с 1:2. Гришо все пак се върна в мача и изравни геймовете до 3:3, след като направи първия си пробив в двубоя след пет неуспеха. А в десетия гейм повтори упражнението, за да поведе след 6:4 в своя полза.

В паузата между двата сета започна да ръми, но до спиране на играта не се стигна, след като организаторите се консултираха със съдията и двамата играчи.

Дъждът обаче се засили и при 2:1 в полза на Димитров във втория сет двамата тенисистите се прибраха в съблекалнята.

Мачът ще се доиграе утре - не преди 13:00 часа наше време, точно след мача между австралийците Алексей Попирин и Алекс де Минор.

При евентуален успех, Григор ще се изправи на осминафинал срещу Холгер Руне или Сумит Нагал (прекратен при 6:3, 2:1), като преди това един срещу друг ще бъдат Александър Зверев и Стефанос Циципас. Нашата първа ракета отново ще играе на Корта на принцовете, както беше днес.