Александър Шевченко ще е следващият съперник на Григор Димитров в турнира от категория АТР 500 в Ротердам, който може да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Руснакът Шевченко, който от този сезон реши да представлява Казахстан, сътвори истинска сензация, побеждавайки световния №7 Холгер Руне с 6:4, 1:6, 6:3.

Безспорно най-значимата победа за младия Шевченко до момента, а неговият подарък ще е среща с Григор Димитров на четвъртфиналите. Мачът е с начален час 14:00 в петък.

Класен Григор се справи с Фучович и е на 1/4-финал в Ротердам

До момента Гришо не е срещал световния №57, като несъмнено българинът трябва да е доволен, че избегна сблъсъка с топ играч от ранга на Руне.

Победителят от мача между Григор и Шевченко ще срещне един измежду Андрей Рубльов и Алекс де Минор на полуфиналите.

В друг мач от деня в Ротердам, Талон Грикспор спечели сблъсъка с три тайбрека срещу Хуберт Хуркач с 6:7, 7:6, 7:6. Нидерландецът отново се представя отлично в "Ахой Арена", където миналата година игра полуфинал. А днес обърна поставения под номер 4 Хуркач след загубен първи сет, а в третата част запази хладнокръвие, въпреки че поведе с пробив за 3:2, но веднага допусна рибрейк. В крайна сметка се стигна до решителен тайбрек, в който нидерландецът реализира още първия си мачбол за 7:4.

Загубата остави Хуркач като номер две по брой победи от началото на годината - с 11, като това е с една по-малко от тези на сметката на Григор Димитров.