Григор Димитров загуби един от най-епичните мачове в своята кариера и отпадна на осминафиналите на Мастърса в Монте Карло.

След като по-рано българинът отстрани Миомир Кецманович, трябваше да излезе на корта и за мач срещу световния №7 Холгер Руне. Загуби го след над 3 часа и половина игра с 6:7(9), 6:3, 6:7(2), а вие го гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

За този дуел може да се изпише цял роман, след като той беше битка на много нерви, с безброй обрати и на моменти мръсни номера от датчанина.

Руне все пак победи и в утрешните четвъртфинали ще играе с фаворита за титлата Яник Синер, който победи Ян-Ленард Щруф с 6:4, 6:2.

Първият сет между Димитров и Руне беше нещо невероятно. Двамата сервираха добре в началото, но после изпуснаха по две възможности за пробив - първо българинът, след това и датчанинът. Все пак Руне проби за 4:3, но после когато трябваше да сервира за сетабе пречупен за 5:5. Стигна се до тайбрек, в който Григор отрази четири сетбола и на свой ред изпусна един. Все пак при петия отстъпи сед 9:11 точки.

Руне правеше мръсни номера, като например да иска съдията да слиза да гледа очевидни топки в аут. Между първия и втория сет взе 8-минутна почивка, а след като беше пробит в началото на втората част пожела и медицински таймаут извън предвиденото за това време.

Успя да наруши ритъма на Григор, но не и да върне пробива във втория сет. Григор постигна още един и затвори частта с 6:3 след пестелива игра на датчанина.

Холгер беше преобразен за третата част, като в нея и двамата изпуснаха по една възможност за пробив в началото. При 6:5 Григор можеше да затвори мача, но изпусна два мачбола на сервис на съперника. Стигна се до тайбрек, в който Руне триумфира убедително със 7:2.

Ноле взе реванш от Музети, а Медведев събра багажа (обзор)