Новак Джокович постигна втора поредна чиста победа на Мастърса в Монте Карло и се класира за четвъртфиналите. Турнирът гледате пряко по MAX Sport 1 HD и MAX Sport 3 HD.

Световният №1 имаше труден мач срещу коравия италианец Лоренцо Музети, като го победи със 7:5, 6:3 за два часа игра.

Световният №24 Музети постигна ранен пробив в първия сет, но при 3:4 Ноле върна пробива, а след това постигна още един за 7:5, спечелвайки пет от последните шест гейма.

Във втората част се стигна до три поредни пробива след 1:0, за да може световният №1 да поведе с 3:1. След това нямаше проблеми да затвори мача, макар че двамата си размениха по още едно загубено подаване. 6:3 и победа за Джокович, който взе реванш за загубата от Музети през миналата година на турнира и в четвъртфиналите ще играе с 11-ия поставен Алекс Де Минор.

За тях не успя да се класира Даниил Медведев, който допусна изненадваща загуба от сънародника си Карен Хачанов с 3:6, 5:7 за час и 54 минути.

Световният №4 от Русия отново беше кълбо от нерви и този път това не му помогна да преодолее съперника. В следващия кръг Хачанов ще се изправи срещу Стефанос Циципас.

Гъркът спечели невероятен мач срещу Алескандър Зверев, след като взе първия сет със 7:5, а във втория допусна да се стигне до 5:5, след като водеше с 5:0. Но някак успя да се събере отново и да вкара нещата в тайбрек, спечелен след това със 7:3 точки.