Гришо взе първия сет на Кецманович, но дъждовното време спря мача

Григор Димитров се нуждаеше от двадесетина минути в доиграването на двубоя си от втория кръг в Монте Карло срещу Миомир Кецманович, за да победи. Българинът, №9 в света, водеше с 6:4 и 2:1 преди дъжд да спре срещата помежду им снощи и да се стигне до доиграване днес, което пак гледахте по MAX Sport 1 HD.

Един пробив бе достатъчен на Григор, за да спечели втората част с 6:3 и да се класира за осминафиналите на "Мастърс" турнира в Княжеството.

Родната звезда за пореден път показа самочувствие, но и покритие, като пропусна да направи ранен брейк, но после се поправи и спечели подаването на сръбския си опонент за 5:3, след което затвори мача с успешен сервис гейм.

Осминафиналът му пък ще се състои по-късно днес - след края на Зверев - Циципас и допълнителна почивка, ако е необходимо.

Остава единствено да видим кой ще бъде негов съперник - Холгер Руне (Дания) или Сумит Нагал (Индия), които също трябва да доиграят вчерашния си двубой.