Григор Димитров стартира с победа участието си на турнира в Марсилия от категория ATP 250, който можете да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Най-добрият български тенисист се наложи в два сета срещу американеца Себастиан Корда с 6:1, 7:6(5) за час и 39 минути престой на корта.

Вторият в схемата българин даде само гейм на съперника в първия сет, а във втория започна с пробив. Очакванията за лесна победа обаче не се оправдаха, американецът подобри играта си и върна пробива в осмия гейм. Стигна се до тайбрек, в който Димитров поведе с 3:0, но Корда спечели пет поредни точки и обърна за 5:3. Българинът обаче отговори с четири последователни спечелени разигравания и с първия мачбол приключи интригата.

"Корда е много опасен на всяка една настилка. Знаех, че ще бъде труден мач. Много е сложно да задържиш високо ниво в двата сета в такива мачове. Щастлив съм от първия си мач тук. Където и да играя, виждам български флагове. Благодаря за подкрепата", каза Гришо след мача.

В третия кръг ще играе с французина Артур Риндеркнеш, елиминирал Иржи Лехечка след 7:5, 7:6, като техният четвъртфинал ще бъде втори за вечерната сесия - или с други думи, последен от четвъртфиналите. Ще го излъчим пряко по MAX Sport 1 HD, а началният час няма да е преди 21:00.