Артур Риндеркнеш ще се изправи срещу нашия Григор Димитров на четвъртфиналите на турнира в Марсилия от категория ATP 250. Можете да го наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

Световният №94 Риндеркнеш спечели много качествен мач срещу най-добрия чех Иржи Лехечка със 7:5, 7:6(5), който продължи почти два часа.

Григор с блестящо начало на турнира в Марсилия

Риндеркнеш беше аутсайдер в двубоя, но измъкна първия сет. Поведе с 3:0 след ранен пробив, който след това беше върнат при 5:4. Любимецът на домакините обаче проби отново в края за 7:5.

Втората част се разви почти идентично, като отново французинът проби, този път за 3:1. После сервираше за мача, но Лехечка спаси мачбол и остана в него. Стигна се до тайбрек, в който Риндеркнеш триумфира със 7:5 точки.

Той и Григор ще излязат последни в утрешната програма от четвъртфиналите. Играли са веднъж, като българинът го победи в Куинс клъб, Лондон през миналата година.

В друг мач от днес Феликс Оже-Алиасим изненадващо отпадна от китаеца Джан Джиджен - 4:6, 4:6 след час и половина игра.

Световният №50 от Китай ще играе на четвъртфиналите срещу поставения под №3 в схемата Карен Хачанов от Русия.

За тази фаза се класира и поставеният под №1 Хуберт Хуркач след комфортен триумф над представителя на Казахстан Александър Шевченко - 6:1, 6:4 за час и 7 минути.

Ето и всички четвъртфинали в утрешната програма, която стартира в 15:30 часа пряко по MAX Sport 1 HD:

15:30 Юго Умбер (Франция) - Алехандро Давидович Фокина (Испания)

следван от Хуберт Хуркач (Полша) - Томас Мачак (Чехия)

не преди 19:00 часа: Джан Джиджен (Китай) - Карен Хачанов (Русия)

следван от Артур Риндеркнеш (Франция) - Григор Димитров (България)