Григор Димитров загуби от Александър Бублик в Марсилия и отпадна на четвъртфинал от турнира ATP 250.

Видяхте по MAX Sport 2 HD как българската звезда в тениса бе близо до обрат след 5:7, 6:3, 6:7 в битка на корта, продължила 2 часа и 20 минути. Бублик продължава в турнира и си отвори вратата към полуфинал срещу поляка Хуберт Хуркач в събота.

Хуркач си проправи път към тази фаза с 6:3, 3:6, 7:6 над Микаел Имер (Швеция) по-рано днес.

И този двубой гледахте по MAX Sport 2 HD.

Бублик спечели първия сет след разменени пробиви и решаващ трети такъв за казахстанеца при 5:5. Но мачът вървеше равностойно и бе ясно, че е далеч от това да е приключил.

Във втория класата на Григор изпъкна, като първата ни ракета бе изключително стабилен на свое подаване и проби решаващо при 2:1.

В третата част двамата бяха убедителни на сервис, което закономерно доведе до тайбрек. А там драмата бе пълна.

Григор стигна до два мачбола при 6-4, но ги пропусна, като тук и късметът го изостави - подхлъзна се в добра ситуация на свое подаване, когато можеше да затвори мача. Бублик не се предаде и стигна до обрат в тайбрека - 8-6, с което си спечели и място на полуфинала.

Това бе петата среща на Григор с Бублик, като победите са вече 3-2 за казахстанеца.

Другата полуфинална двойка ще бъде определена в двубоите Стан Вавринка - Артур Фис и Бенжамен Бонзи - Алекс де Минор (по-късно в петък отново по MAX Sport 2 HD).