Григор Димитров продължава напред към четвъртфиналите на турнира в Марсилия. Първата ракета на България постигна бърза победа в два сета над Хайс Брауер от Нидерландия след 6:3 и 6:2, поздравявайки се с успех в първия си мач срещу този съперник досега в кариерата си.

Двубоите от турнира гледате директно в ефира на MAX Sport 2 HD.

Един пробив в първия сет и още два във втория се оказаха напълно достатъчни за Григор срещу световния №116.

В първата част Димитров направи брейк за 3:1, а след това комфортно затвори сета в своя полза, давайки само още два гейма на противника си за 6:3 след 34 минути тенис.

Във втория сет Гришо бе още по-убедителен, като този път проби Брауер на два пъти и в крайна сметка ликува след 6:2.

Нидерландецът имаше общо две възможности да пробие нашата звезда, но това така и не се случи. По пътя към успеха Димитров заби общо 8 аса и имаше 76% успеваемост на първи сервис.

В четвъртфиналите най-добрият български тенисист ще се изправи срещу Александър Бублик (Казахстан). Двамата ще играят утре, като излизат на корта веднага след първия четвъртфинал за деня между Хуберт Хуркач и Микаел Имер (стартиращ не преди 15:30 часа наше време).

"Трябваше да бъда подготвен от самото начало. Той имаше своите шансове в някои геймове тук и там. Това, че имах няколко допълнителни дни почивка, ми позволи да се подготвя още по-добре", каза победителят.

"Ще трябва да изчистя някои неща в играта си за мача с Бублик, но съм доволен от начина си на игра и на подготовка. Гледам на нещата ден за ден", добави още Димитров.