Карлос Алкарас върви уверено по пътя към защита на титлата на турнира в Индиън Уелс, който гледате по MAX Sport 1 HD.

Испанският ас е на четвъртфинал, след като не даде никакъв шанс на унгареца Фабиан Марожан - 6:3, 6:3, с поредно много прецизно представяне на кортовете в Рая на тениса.

Алкарас проби два пъти в първия сет и само веднъж във втория - при 2:3, за да затвори мача за час и 17 минути.

Той бе безкрайно концентриран и ефективен, като допусна едва две точки за пробив в целия мач (в един и същ гейм), които спаси.

Следващото препятствие за Карлитос по пътя към защита на трофея от 2023-а ще е Александър Зверев или Алекс де Минор.

На четвъртфинал е и Иржи Лехечка. Чехът надигра и изхвърли от турнира Стефанос Циципас с 6:2, 6:4, с което затвърди, че се намира в отлична форма.

Лехечка се справи с Андрей Рубльов в миналия кръг, а срещу гръцкия му съперник днес стигна до победата само за 78 минути.

Наградата за Иржи е среща с Бен Шелтън или Яник Синер.