С победа номер 15 за сезон Григор Димитров прекрачи уверено в осминафиналите на Мастърса в Индиън Уелс, след като се справи категорично с Адриан Манарино след 6:3, 6:3 за точно 80 минути игра. Показахме ви втория успех на Гришо на турнира от категория 1000 в Калифорнийската пустиня пряко по MAX Sport 1 HD.

Първата ни ракета взе втори френски скалп в Рая на тениса, след като в предишния кръг отново в два сета преодоля Александър Мюлер. В началните минути Григор не успяваше да вкара първия си сервис, но за сметка на това насочваше отлично второто си подаване и не даваше никакви възможности на Манарино да го притисне сериозно.

Французинът допусна колебания в четвъртия гейм и Димитров стигна до две възможности за пробив при 15:40. Реализира още първата, въпреки че бе затруднен от сервис в тялото, но успя да вкара скъсен ретур и при продължението на разиграването завърши от форхенд драйв воле.

Сервирайки за сета, Григор допусна да се стигне до 30:40 и шанс за рибрейк, но веднага коригира ситуацията на корта и още при първия си сетбол затвори частта.

Ключовият гейм във втория сет се оказа петият. В него Димитров пропусна три възможности за пробив, но успя при четвъртата с много добре конструирана атака, при която матира Манарино с форхенд в близост до мрежата за 3:2. В следващото подаване на французина Гришо взе първите три точки, но не стигна до пробив, ала в деветия гейм пак си заслужи три брейкбола. При третия от тях вкара бекхенд ретур и последва грешка от Манарино, сложила точка на мача.

Така Григор запази перфектния си баланс срещу този съперник и вече има пет победи от пет изиграни мача, а сетовете са 10-2 в негова полза. При третия си осминафинал в Индиън Уелс нашият тенисист ще има за съперник Даниил Медведев.

Сензацията на сезона: Новак Джокович падна от "щастлив губещ" в Индиън Уелс