Испанецът Хорхе Мартин даде финален щрих на един перфектен уикенд в Тайланд, след като спечели и състезанието в Мото GP на пистата в Бурирам. Той бе най-бърз и в спринта преди основния старт, а с това съкрати сериозно аванса в преследването на лидера в генералното класиране за световната титла Франческо Баная.

Не пропуснахте нищо от уикенда в Тайланд, благодарение на предаванията на MAX Sport 2 HD.

Мартин ("Prima Pramac Racing") съкрати преднината на шампиона Баная ("Ducati Lenovo Team") на 13 точки. А тя можеше да падне и под 10 т., след като Баная финишира не втори, а трети в състезанието в Тайланд.

Но наказание на Брад Биндър ("Red Bull KTM Factory Racing"), който завърши втори, даде позиция напред за италианеца. Пилотът от Южна Африка бе санкциониран, задето превиши скоростта в участък с ограничение по време на последната обиколка.

Така Баная води в генералното класиране с 389 точки.

Мартин е с 376, а трети е Марко Бедзеки ("Mooney VR46 Racing Team") с 310.

Четвърти е Биндър с 249 т., а пети - Алеиш Еспаргаро ("Aprilia Racing"), с 201.

Остават три състезания до края на сезона, като стартовете са в Малайзия (12 ноември), Катар (19 ноември) и Валенсия (26 ноември).

Битката за титлата обещава да е грандиозна, а вие няма да пропуснете нито секунда, благодарение на предаванията на MAX Sport 2 HD.