Хорхе Мартин от отбора на "Прима" спечели спринтовото състезание за Гран при на Тайланд в Moto GP, което можехте да гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

По този начин испанецът съкрати още изоставането си на върха в генералното класиране спрямо Франческо Баная.

Мартин спечели пети пореден спринт, като остави зад себе си на по-малко от секунда Брад Байндър от "КТМ".

Франческо Баная от "Дукати" остана едва седми и така разликата в генералното класиране бе съкратена на само 18 точки.

Трети завърши Лука Марини "Mooney VR46", четвърти е Марк Маркес от "Хонда", а пети Алейш Еспаргаро с "Априля".

Мартин също така ще стартира първия в неделния старт на "Бурирам", а зад него на стартовата решетка ще са Марини и Алейш Еспаргаро.