Алекс Ринс от отбора на "LCR Honda" спечели много изненадващо победата в Гран при на Америките в Остин, Тексас, в неделната вечер. А вие видяхте целия екшън на състезанието от третия кръг на сезона в Moto GP по MAX Sport 2 HD.

За испанецa това е втора победа в Moto GP на тази писта след 2019-а. Ринс е и единственият пилот, който има триумфи в Тексас в Гран при и от трите класа на световния шампионат (Moto 3 през 2013 г., Moto 2 за 2016-а).

Лука Марини ("Mooney VR46 Ducati") остана втори на пистата COTA, на 3.49 секунди след победителя. Трети финишира Фабио Куартараро ("Monster Yamaha").

Снимка: Getty Images

Световният шампион Франческо Баная се плъзна и падна, оставайки без точки в състезанието. Той спечели съботния спринт, а и тръгна от пол позишън в неделя, но не успя.

И бе бесен, въпреки че призна - "Ducati Lenovo" продължава да има най-добрия мотор в състезанието, просто проблеми с гумите и контрола са предизвикали второто му поредно падане (след това в Аржентина).

В генералното класиране води Марко Бецеки ("Mooney VR46 Ducati") с 64 точки. Втори е Баная с 53, а трети - Ринс с 47.

Следват Маверик Винялес ("Aprilia Racing") с 45, Йоан Зарко ("Prima Pramac Racing") с 44, Марини (38), Куартараро (34) и други.