Франческо Баная спечели спринтовото състезаниe преди Гран при на САЩ в Moto GP.

Световният шампион за втори път през този сезон триумфира в такава надпревара, след като същото се случи и преди Гран при на Португалия.

Баная от "Дукати" започна състезанието първи, преди да загуби лидерската позиция от Алекс Ринс, но още в рамките на първата обиколка се върна на първото място.

Ринс с "Хонда" остана втори в надпреварата, а трети се нареди Хорхе Мартин с "Дукати".

Победата на Баная го доближи на точка от лидера в генералното класиране Марко Бецеки - 53 срещу 54. Йоан Зарко е трети в таблицата с 35 точки.

Гран при на САЩ ще започне тази вечер в 21:50 часа и ще можете да го наблюдавате пряко по MAX Sport 2 HD. Пеко Баная ще тръгне първи, след като в рамките на съботния ден спечели и квалификацията. Зад него се наредиха Алекс Маркес, Марко Бецеки и Алейш Еспаргаро.