Испанецът Хорхе Мартин от Prima Pramac Racing спечели състезанието за Голямата награда на Португалия в клас MotoGP.

Във втория кръг на сезона Мартин триумфира пред погледа на футболното величие Жозе Моуриньо, който даде старт с карирания флаг пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.

Това е втори успех за испанеца през сезона след този в спринта преди две седмици в Катар.

Втори е Енеа Бастианини от Ducati Lenovo Team, на по-малко от секунда зад победителя.

Трети на стълбичката се качи испанецът Педро Акоста от Red Bull GASGAS Tech3).

Това бе първи подиум за 19-годишния Акоста, въпреки че той стартира от седмото място. В едва второто си състезание в MotoGP Педро Акоста стана третият най-млад пилот, класирал се в призовата тройка в историята на кралския клас.

Испанец шокира фаворитите в спринта на "Портимао"

Световният шампион Франческо Баная падна три обиколки преди края след сблъсък с Марк Маркес. Победителят в спринта Маверик Винялес също не завърши, но заради технически проблем в последната обиколка.

Лидер в генералното класиране вече е Хорхе Мартин с 60 точки, втори е Брад Байндър с 42, а трети Енеа Бастианини.