Изненадващ победител имаше в спринтовото състезание преди утрешната Гран при на Португалия в MotoGP.

Испанецът Маверик Винялес записа своята първа победа като пилот на Априлия на пистата "Портимао".

Пряко в ефира на MAX Sport 3 HD испанецът стигна до първото място, след като се възползва от грешка на фаворита Франческо Баная.

Световният шампион бе начело от края на втората обиколка, когато той изпревари бившия си съотборник Джак Милър след грешка на австралиеца в последния завой, но след това изпадна от челните места.

На второ място финишира Марк Маркес, а на трето Хорхе Мартин. Тръгналият от полпозишъна Енеа Бастианини (Дукати) потъна в класирането и финишира шести.

Основното състезание за Гран при на Португалия, втори кръг за сезон 2024 в MotoGP, е предвидено за 16:00 часа българско време в неделя и ще бъде излъчвано отново по MAX Sport 3 HD.