Марк Стоун се завърна след повече от два месеца извън игра и поведе, както подобава на един капитан, Вегас Голдън Найтс в плейофите на Националната хокейна лига.

Видяхте как Златните рицари победиха с 4:3 като гост Далас в първи мач от серията на Запад, по MAX Sport 2 HD.

Стоун откри резултата още във втората минута на първата третина, до края на която шампионите водеха с 3:2. Джонатан Марчисо и Том Хъртл вкараха другите две шайби. За домакините Джейми Бен и Джейсън Робъртсън се разписаха, а шоуто в тази първа част бе страхотно.

Брейдън Макнаб направи 4:2 на старта на втората третина, преди Мейсън Марчмънт да намали в средата на третата, но Старс не стигна до обрат. Така Вегас води с 1-0 в серията, при това с победа навън.

Рейнджърс обезличи Овечкин и отнесе столичани на старта на серията

Също на Запад Едмънтън поведе в своята серия с ЛА Кингс, след като спечели у дома мач №1 със 7:4. Зак Хайман вкара хеттрик за Ойлърс, а невероятният Конър Макдейвид се отчете с пет асистенции.

На Изток топреализаторът на редовния сезон Остън Матюс вкара решаващата шайба, а Торонто удари като гост Бостън с 3:2 и изравни за 1-1 победи. Кленовите листа ще отведат серията за два мача на Север, в Канада.

Ураганите от Каролина биха с 5:3 в своята зала Ню Йорк Айлендърс и водят с 2-0 победи в серията също на Изток.