Ню Йорк Рейнджърс стартира серията срещу Вашингтон с победа с 4:1, в първия кръг от плейофите в Националната хокейна лига. Видяхте мача по MAX Sport 1 HD.

Мат Ремпи, който е по-известен с побоищата по леда през сезона, даде тон с гол в началото на втората третина. Тя се оказа и голямото зрелище в мача, като Артьом Панарин удвои за Рейнджърс, а Джими Весей направи 3:0. А Мартин Фервар върна попадение за столичани, като всичко това се случи само за около 4 минути.

В третата част Крис Крайдер вкара четвърта шайба за Ню Йорк, а тимът му удържа Александър Овечкин без удар по вратата в целия мач. Това се случва едва за пети път в 79 срещи, изиграни от славния ветеран през сезона.

"Забравяме за този мач и чакаме втория", отсече ядосаният Овечкин след поражението.

Флорида спечели в своята зала срещу Тампа Бей с 3:2 и също поведе с 1-0 в серията. Домакински успех записа и Ванкувър - 4:2 над Нашвил.

Но голямото шоу бе на мача Уинипег - Коларадо, завършил 7:6, отново за домакините. Резултатът бе 3:3 след първата третина, а надстрелването се поднови в третата, когато също паднаха по три шайби в двете врати - уникално! Така самотното попадение на Адам Лоури във втората част бе решаващо.

Той записа два гола за Джетовете, които повеждат с 1-0 в серията.