Колорадо Аваланч разби с 5:2 като гост Уинипег Джетс и изравни серията - 1-1, в първия кръг от плейофите на Националната хокейна лига.

Видяхте шоуто на Лавината по MAX Sport 2 HD.

Гостите вкараха четири пъти в луда втора третина, когато решиха всичко в своя полза. Уинипег поведе в първата част чрез Дейвид Густафсон, но Майлс Ууд, Артури Лехконен, Джош Мейсън и Зак Парис отвърнаха във втората за Колорадо. Марк Шейфеле отбеляза за Джетс в тази част, но нещата вече изглеждаха зле за състава.

А 57 секунди преди края на третата третина Валерий Ничушкин се разписа в опразнената врата за 5:2.

Завърналият се капитан поведе шампионите от Вегас в плейофите

Флорида имаше нужда от овъртайм, за да пречупи Тампа Бей в мач №2 на Изток - 3:2. Домакините водеха с 2:0, но допуснаха изравняване, преди Картър Верхаге да реализира 2:59 минути след старта на допълнителното време. Пантерите водят с 2-0 победи.

Нашвил победи с 4:1 като гост Ванкувър и изравни серията на 1-1 в Западната конференция.

Ню Йорк Рейнджърс този път имаше големи проблеми с Вашингтон, но го победи с 4:3 у дома и вече води с 2-0 в серията.

Звездата на гостите Александър Овечкин продължава без гол или асистенция в нея, но пък предстоят два мача в столицата.