Милан постигна изключително важна победа в битката за титлата, триумфирайки при гостуването си на Наполи с 1:0 в дербито на 28-ия кръг от Серия "А", което гледахте по MAX Sport 3 HD.

Гол на Оливие Жиру в 49-ата минута донесе успеха за "росонерите" и с него те се изкачиха на върха в класирането с 60 точки, на две пред Интер, който е с мач по-малко. Наполи остава трети с 57 точки, вече само на четири пред четвъртия Ювентус.

Напрегнатият мач между два от лидерите в класирането предложи много битка, но и нулева ефективност на домакините в атака, които определено разочароваха своите фенове. Милан дочака своя момент и за първи път от 1981-а печели две поредния гостувания в Неапол.

Ювентус не впечатли, но продължава да гони лидерите

Първият сериозен шанс в мача бе пред "росонерите" в 19-ата минута, когато удар с глава на Калулу след корнер бе спасен със страхотен рефлекс от Давид Оспина.

Много голови положения в мача нямаше, но Милан се възползва от второто си в 50-ата минута. След центриране от фаул топката бе изчистена, но стигна до Давиде Калабрия, който опита удар. Кълбото стигна до Жиру и той само подложи крак, за да я отклони неспасяемо в мрежата. Това беше първи гол на французина далеч от "Сан Сиро", макар и общо негов осми в "калчото".

Малко по-късно Оспина спаси шут на Исмаел Бенасер. Наполи натисна в последните минути, но така и не успяваше да се справи със стабилната защита на съперника. Един далечен удар на Адам Унас мина покрай вратата, а шут на Виктор Осимен от малък ъгъл бе спасен без проблеми от стража Майк Маинан. Последните изгодни шансове в мача отново бяха за Милан. Последователно Оспина показа отново страхотни рефлекси след удари на Тео Ернандес и Алексис Салемакерс.