Ювентус победи Специя с 1:0 в Торино в среща от 28-ия кръг на италианската Серия "А", която беше предавана пряко по MAX Sport 3 HD.

"Бианконерите" стигнаха до успеха с гол на Алваро Мората в 21-ата минута, който се оказа единствен, въпреки че гостите направиха някои значими пропуски през второто полувреме.

Така Юве продължава да преследва челната тройка в класирането, но остава четвърти с 53 точки, засега на четири зад Наполи и Милан. Специя допусна четвърто поредно поражение и доближава зоната на изпадащите с 16-о място и 26 точки.

Отборът на Масимилиано Алегри си гарантира 11-и пореден мач без загуба с попадението на Мората, което дойде след много добра атака и триходова комбинация между Душан Влахович, Мануел Локатели и испанеца.

В това първо полувреме вратарят Иван Проведел направи две страхотни спасявания след удари на Артур и Хуан Куадрадо.

Специя не погледна в предни позиции през първата част, но това се промени през втората. Първо в 51-ата минута удар с глава на Емануел Джаси от непосредствена близост бе спасен от Войчех Шченсни. Полският страж се прояви и в 80-ата минута, когато отрази много опасен шут на Кевин Агудело.

В последните секунди Мората можеше да реши всичко, но се размина с топката след остър пас пред опразнената врата.

В друг мач от деня Сасуоло разби като гост Венеция с 4:1 в мач, в който съдията отсъди общо четири дузпи - една за домакините и три за гостите.

Джакомо Распадори откри резултата за Сасуоло още във втората минута , а след това други двама играчи от разширения състава на италианския национален отбор Доменико Берарди и Джанлука Скамака вкараха от дузпи. Домакините върнаха един гол чрез Тома Анри в 34-а минута, а след почивката Берарди реализира второто си попадение от дузпа за крайното 4:1. Реферът отсъди 11-метров наказателен удар и за домакините пет минути преди края, но Матия Араму пропусна.

Сасуоло е 10-и в класирането с 39 точки, а поражението остави Венеция в зоната на изпадащите и тимът остава 18-и с 22 точки и вече четири месеца няма домакинска победа.