Жирона победи Осасуна с 2:0 в Каталуния в мач от 28-ия кръг на Ла Лига, който гледахте пряко по MAX Sport 4 HD.

Домакините си върнаха второто място за сметка на Барселона, като имат 62 точки при 61 за съседите. Лидер продължава да е Реал Мадрид с 66 точки. Осасуна прекъсна серията си от 4 мача без загуба, но все пак остава десети с 36 точки.

Порту откри за Жирона още в 13-ата минута и направи мача спокоен. Последваха няколко пропуски, включително и едно супер спасяване на Осасуна Серхио Ерера след удар при корнер. Все пак домакините стигнаха до втори гол в 86-ата минута чрез Савио.

Жирона продължава да играе много силно като домакин, като това е 11-а победа в 14 мача на "Монтиливи" Загубата е само една и тя дойде срещу Реал Мадрид в началото на сезона.