Атлетико (Мадрид) претърпя катастрофа в Ла Лига, след като загуби от един от тимовете в зоната на изпадащите - Кадис. Столичани отстъпиха с 0:2 при гостуването си на андалусийския тим, а срещата помежду им бе излъчена пряко по MAX Sport 4 HD.

Хуанми бе главното действащо лице в мача, след като вкара и двата гола за своя тим. Нападателят се разписа първо в 24-ата минута, а после и в 64-ата, като така осигури на Кадис първа победа от шест месеца насам и едва трета през сезона.

Атлети пък вече има 7 загуби в 14 гостувания в първенството - най-лошото постижение за отбора в такъв етап от сезона под ръководството на Диего Симеоне.

"Дюшекчиите" са четвърти в класирането с 55 точки - четири по-малко от третия Жирона и пет повече от петия Атлетик. Кадис е осемнадесети с 22.

Валенсия спечели с 1:0 срещу Хетафе в друг двубой от програмата на MAX Sport 4 HD в събота.

Победното попадение за "прилепите" бе дело на Уго Дуро пет минути преди края на първото полувреме. Бившият отбор на Любо Пенев е осми в класирането (40 точки), докато Хетафе е единадесети с пет по-малко.

Реал Сосиедад пък се върна към победите след две поредни поражения. Това стана факт при 3:2 срещу Гранада, а този мач също бе предаван пряко по MAX Sport 4 HD.

Мирто Усуни вкара за 1:0 в полза на Гранада в 21-ата минута от дузпа, Умар Садик изравни в 33-ата, но Усуни направи 2:1 в продължението на първата част.

Робин Льо Норман и Андре Силва обаче осигуриха трите точки за "чури урдин" с голове в заключителните 10 минути на двубоя на "Лос Карменес" в Гранада.

Сосиедад е шести (43 точки), а Гранада предпоследен (14).