Рома и Ювентус завършиха наравно 1:1 на "Стадио Олимпико" в Рим в дербито на 35-ия кръг на Серия "А". Гледахте го пряко по MAX Sport 3 HD.

Мачът изобилстваше от голови положения пред двете врати, но съперниците си вкараха само по едно попадение. В 15-ата минута Ромелу Лукаку откри за домакините с лесна добавка, а в 31-ата Бремер изравни за гостите с точен удар с глава.

В останалото време тимовете се скъсаха да пропускат, като включително и по веднъж удариха греда. И Рома, и Юве имаха златни шансове да стигнат до крайния успех, но това така и не се случи.

За "бианконерите" равенството е четвърто поредно в Серия "А" след тези срещу Торино, Каляри и Милан. Тимът на Масимилиано Алегри е трети с 66 точки, но е все така заплашен от четвъртия Болоня, който е с 64, като след два от общо три кръга двата тима имат директен мач.

Рома постига второ поредно равенство след това срещу Наполи и е на петата позиция с 60 точки.