Милан допусна трето поредно разочарование на своя "Сан Сиро", като не успя да победи в 35-ия кръг на Серия "А".

След домакинските поражения от Рома в Лига Европа и от Интер в първенството, "росонерите" завършиха наравно 3:3 срещу Дженоа в мач, който гледахте пряко по MAX Sport 3 HD.

Играчите на Стефано Пиоли на два пъти се оказваха изоставащи в резултата - при 0:1 и 1:2, след това обърнаха до 3:2, но късен гол ги лиши от пълния комплект точки.

Равенството ги оставя на втората позиция със 71 точки, на шест пред Ювентус, който по-късно тази вечер гостува на Рома. Дженоа е 12-и с 43 точки.

Играчите на Алберто Джилардино поведоха още в петата минута с точно изпълнена дузпа на Матео Ратегуй. В края на полувремето Милан изравни чрез Алесандро Флоренци. Три минути след началото на втората част Калеб Екубан даде нов аванс за гостите, но Милан направи пълен обрат с два гола за три минути. Първо Матео Габия бе точен в 72-ата, а след това дойде и дежурният гол на Оливие Жиру. В 87-ата минута обаче Ратегуй се разписа отново и донесе точката за гостите.

В друг мач от днес пряко по MAX Sport 3 HD Верона изненада Фиорентина и го победи като домакин с 2:1.

Дарко Лазович откри от дузпа в 13-ата минута, а Гаетано Кастровили изравни за Ла Виола в 42-ата. Победният гол за Верона дойде в 59-ата минута, когато точен бе Тияни Нослин.

С тази победа домакините се отдалечиха от зоната на изпадащите, като вече са 14-и с 34 точки, на пет от нея. Фиорентина остава на осмото място с 50 точки.